Spoločenstvo Deti sv. Alžbety Vás pozýva na svätú omšu, ktorá bude tento mesiac slúžená za viacdetné rodiny. Uskutoční sa vo štvrtok 27.02.2020 o 16.30 hod v Kostole Božského Srdca Ježišovho na Komenského 14. Hlavným celebrantom bude o. Pavol Hudák a so svojim osobným svedectvom sa s nami podelia aj manželia Mikoví. Na záver kňazi v osobitnom obrade požehnajú viacdetné rodiny.
Kategória: Slider
Večer milosrdenstva
Komunita Emanuel srdečne pozýva na ďalší večer milosrdenstva s témou „Bez prestania sa modlite…“ vo štvrtok 27. februára 2020 v našom farskom kostole. Začíname sv. omšou o 18:00 hod a po nej bude nasledovať adorácia, pri ktorej moderované slovo strieda ticho a piesne pod vedením členov Komunity Emanuel.
Svätá omša s pomazaním olejom sv. Ondreja
V pondelok 24. februára sa budeme pri svätej omši o 18.00 hod modliť za uzdravenie od chorôb tela i duše a za oslobodenie utláčaných. Po svätej omši bude nasledovať moderovaná adorácia a na záver udelia kňazi pomazanie olejom sv. Ondreja.
Počas celého večera nás budú spevom a hudbou sprevádzať saleziánske rodiny z Prešova. Tichá eucharistická poklona bude hodinu pred svätou omšou.
Stretnutie birmovancov
Najbližšie stretnutie birmovancov bude vo štvrtok 20. februára pri svätej omši o 18.00 hod. Po nej nasledujú skupinky.
Detská svätá omša a nácvik zboru
Pozývame všetky deti našej farnosti a ich rodičov na detskú svätú omšu v piatok 21. februára o 18.00 hod.
Deti, ktoré rady spievajú alebo hrajú na hudobný nástroj, sú vítané na nácviku detského zboru v stredu o 18.00 hod.
Adorácie v týždni
V tomto týždni budú v našom farskom kostole adorácie v pondelok, utorok a piatok od 17.00- 18.00 hod.
Volanie na Otca
Rímskokatolícka farnosť sv. Ondreja, Košice – Podhradová a mládežnícke spoločenstvo Mahaim, pod záštitou Arcidiecézneho centra pre mládež, Vás pozývajú na modlitbové stretnutie mladých „Volanie na Otca“, ktoré sa uskutoční 16.02.2020 o 17:00 hod v našom farskom kostole.
Túžime sa zjednotiť v modlitbe volaním na nášho Nebeského Otca. Chceme vytvárať jednotu medzi kresťanskými spoločenstvami v našom meste a spoločne sa modliť aj za celú našu arcidiecézu.
PROGRAM
17:00-17:30 Modlitba chvál – kapela zo spoločenstva Mahaim
17:30-18:00 Slovo – o. Martin Rečlo
18:00-19:00 Modlitba chvál, moderovaná adorácia, Eucharistické požehnanie
Detská svätá omša
V piatok 14. februára pozývame všetky deti a ich rodičov na detskú svätú omšu o 18.00 hod. Zároveň sú v našom detskom zbore vítané všetky dievčatá a chlapci, ktorí radi spievajú alebo hrajú na hudobný nástroj 🙂
Stretnutie birmovancov
Pozývame birmovancov na najbližšie stretko, a to vo štvrtok 13. februára 2020. Začíname svätou omšou o 18.00 hod, po nej budú nasledovať skupinky.
Národný týždeň manželstva
V týždni od 10.02.-16.02.2020 bude prebiehať na Slovensku 10. ročník Národného týždňa manželstva (NTM). Ide o iniciatívu zameranú na propagáciu a podporu manželstva ako vzácnej hodnoty pre moderného človeka. NTM vytvára priestor, kde si môžeme pripomenúť, že spokojné manželstvo nie je samozrejmosť, ale vzťah, ktorý by sme mali rozvíjať.
Počas celého týždňa sú všetky manželské páry pozvané spestriť a prehĺbiť svoje manželstvo účasťou na rôznych podujatiach či aktívnejším spoločným časom vo dvojici.
Akcie a podujatia v našom meste v rámci NTM si môžete pozrieť tu: