1. adventný jarmok farnosti

Všetkých vás srdečne pozývame na 1. ročník Adventného jarmoku u nás!


Popri tradičných akciách, ktoré pre Vás vo farnosti pripravujeme, prichádzame tento rok s novinkou – prvým adventným jarmokom našej farnosti, ktorý nám spríjemní popoludnie druhej adventnej nedele.


Na námestí pred farským kostolom si budete môcť zaobstarať zaujímavé a chutné výrobky alebo krásne darčeky, ktoré možno vytvoril niekto priamo vo vašom susedstve, čiže vlastnoručné výrobky vyrobené s láskou. Výťažok venujeme na výstavbu pastoračného centra, aby sme sa mali kde stretávať, zabávať, tancovať, rozprávať, poslúchať i hrať.


JARMOK HANDMADE VÝROBKOV PRE RADOSŤ,
VIANOČNÝ PUNČ PÁNA FARÁRA, OBČERSTVENIE,
ATMOSFÉRA ADVENTU V KRUHU PRIATEĽOV A ZNÁMYCH.


KEDY: Nedeľa 10.12.2023 od 15:00 hod
KDE: Pred farským kostolom sv. Ondreja na Podhradovej v Košiciach.


VÝŤAŽOK: Handmade výrobkom urobíte radosť nielen sebe alebo svojím blízkym
pod stromčekom, ale zároveň celej našej farnosti, lebo výťažok z akcie bude použitý
na výstavbu chýbajúceho pastoračného centra na Podhradovej. Jarmok nie je pre
výrobcov zárobkový.


INFORMÁCIA PRE TVORCOV
Pozývame Vás k zapojeniu sa do prvého Adventného jarmoku našej farnosti.


VÝROBKY, KTORÉ MÔŽETE PRIPRAVIŤ


Môžu to byť napr. pletené ponožky, šál, adventný veniec, vianočné dekorácie, bylinkový čaj, sirup, likér, vianočné pečivo, vyrezávané výrobky z dreva, namaľovaný obraz, ručne urobená sviečka, šperk alebo čokoľvek, čo by mohlo byť krásnym a milým darčekom k Vianociam pre niekoho ďalšieho, kto si váš výrobok na jarmoku kúpi. Výrobky zabaľte do priesvitnej fólie (alebo ich zabalíme my), doplníme k nim vizitku, kde bude názov výrobku a výška milodaru, prípadne aj meno výrobcu. Nosiť ich môžete do sakristie farského kostola až do piatka, 8.12.2023.


Pre bližšie informácie náš môžete kontaktovať na : akciasvondreja@gmail.com