Deň počatého dieťaťa

25. marec je na Slovensku Dňom počatého dieťaťa. Pripomína, že počatie je momentom vzniku nového človeka. Od tohto momentu je jeho život posvätný a zaslúži si úctivé zaobchádzanie, zákonnú ochranu a zdravotnú starostlivosť. Symbolom Dňa počatého dieťaťa je biela stužka.

Tohtoročné slávenie Dňa počatého dieťaťa v Košiciach vyvrcholí 24. marca, predvečer slávnosti Zvestovania Pána v seminárnom kostole na Hlavnej ulici. O 16:00 hod budeme v duchu prechádzať krížovou cestou Ježiša a nenarodených detí. O 16:30 hod začne svätá omša za život. Bude ju viesť riaditeľ arcidiecézneho centra pre rodinu o. Martin Rečlo. V jej závere zložia sľub všetci, ktorí sa chcú zaviazať k deväťmesačnej službe duchovnej adopcie počatého dieťaťa.

SPRIEVODNÉ PODUJATIA
Kampaň biela stužka

  • v piatok popoludní budú ponúkať dobrovoľníci v centre mesta biele stužky, ktoré si každý môže v týchto dňoch pripnúť na odev ako vyjadrenie postoja za život

Výstava Dieťa pred narodením

  • od 14:00 do 19:00 bude verejnosti prístupná obrazovo-náučná výstava v priestoroch átria na teologickej fakulte v Košiciach, na Hlavnej ul. 89. Návštevníci budú môcť na 15 tabuliach obdivovať makrozábery prenatálneho vývoja dieťaťa.


Deň počatého dieťaťa je symbolickým dátumom, kedy môžeme spoločne oslavovať naše počatie, začiatok našej ľudskej a jedinečnej existencie. Preto pozývame všetkých na priateľskú recepciu a počatinovú párty do priľahlých priestorov fakulty.