Stretnutie so Svätým Otcom v Košiciach – aktualizované

Svätý Otec František navštívi pri svojej apoštolskej ceste na Slovensko aj Košice, a to v utorok 14. septembra 2021 na dvoch miestach. V rámci prípravy programu i možnosti účasti došlo k niekoľkým zmenám oproti prvotnému avizovanému plánu.

  1. Stretnutie RÓMOV so Svätým Otcom Františkom na LUNÍKU IX

Svätá omša bude slávená o 11.00 hod, celebrantom bude apoštolský prefekt v Azerbajdžane Mons. Vladimír Fekete SDB, biskup pochádzajúci zo Slovenska. Kazateľom bude don Jozef Luscoň SDB.

  • Program

 9:00 hod. Otvorenie sektorov

11:00 hod. Slávenie svätej omše na bočnom pódiu

13:00 hod. Program na bočnom pódiu

16:00 hod. Hlavný program  s pápežom Františkom

16:30 hod. Záverečný hudobný blok

  • Duchovná príprava deviatnikom

V rámci bezprostrednej duchovnej prípravy sa spojíme v modlitbe deviatnika k rómskym blahoslaveným mučeníkom Zefirínovi a Emílii.

2. Stretnutie MLADÝCH so Svätým Otcom na Štadióne TJ Lokomotíva

Na základe mnohých ohlasov došlo k rozhodnutiu, že svätá omša bude slávená o 11:00 hod na záložnej ploche priamo na štadióne. Bude ju celebrovať  kardinál Dominik Duka OP, pražský arcibiskup.

Na všetkých Apoštolských cestách pápeža je nutné prechádzať viacerými bezpečnostnými kontrolami. Z tohto dôvodu budú aj brány štadióna Lokomotívy otvorené už v predstihu. Prosíme Vás, aby ste si čas príchodu naplánovali tak, aby ste prešli bezpečnostnou kontrolou včas a bez stresu.

  • Napĺňanie štadióna

Sektory na štadióne sa budú zapĺňať postupne (po naplnení sektora sa  uzavrie a bude sa napĺňať ďalší). Aj keď toto stretnutie je PRIORITNE URČENÉ PRE MLADÝCH od 15-30 rokov, ktorí budú smerovaní na trávnatú plochu štadióna, PRE STARŠÍCH JE TAKTIEŽ MOŽNOSŤ PRÍSŤ a budú smerovaní na sektory po obvode štadióna, kde sú miesta na sedenie.  Povzbudzujeme aj rodinky s deťmi, aby neváhali a využili túto príležitosť na stretnutie s pápežom a prijali jeho Apoštolské požehnanie. 

  • Program

 8:00 hod.  Otvorenie brán štadióna

11:00 hod. Slávenie svätej omše na záložnej ploche v areáli štadióna

12:00 hod. Program na hlavnom pódiu

16:45 hod. Príchod Svätého otca a prechádzanie  pomedzi sektory v papamobile

17:00  hod. Hlavný program so Svätým Otcom

18:00 hod.  Pokračovanie sprievodného programu až do 20:00 hod.

Dve hodiny pred príchodom Svätého Otca budú prístupové cesty, ako aj štadión uzavretý.

PODMIENKY ÚČASTI

Podľa aktuálne platných nariadení sa stretnutia s pápežom budú môcť zúčastniť tí, ktorí sú očkovaní II. dávkou vakcíny (v prípade dvojdávkovej vakcíny ) alebo jednou dávkou v prípade jednodávkovej vakcíny a VOPRED sa zaregistrujú do celonárodného systému. Registrácia je možná do naplnenia kapacity miest. Registračný formulár a bližšie info nájdete na stránke: navstevapapeza.sk.

DOPRAVA

V deň stretnutia bude doprava v Košiciach s istými obmedzeniami a k štadiónu Lokomotíva a k Luníku IX sa nebude možné dostať osobnými autami alebo autobusmi. Tie budú odstavené na záchytných parkoviskách. Z toho dôvodu bude zabezpečená kyvadlová doprava zo záchytných parkovísk. V tento deň bude bezplatná Mestská hromadná doprava na celom území Košíc.

Organizátori zároveň prosia veriacich o modlitbovú podporu tohto podujatia. Od 15. augusta bude prebiehať spoločná duchovná príprava cez katolícke médiá a sociálne siete.

Organizačný tím Vás pozýva aj do služby dobrovoľníkov, registračný formulár je na stránke : navstevapapeza.sk.

Všetky aktuálne informácie o návšteve Svätého Otca a jeho programe nájdete na:

Webovej stránke: https://www.navstevapapeza.sk, Facebooku: https://www.facebook.com/stretnipapeza/, Instagrame: https://instagram.com/stretni_papeza

Ďalšie kontakty: kosice@navstevapapeza.sk, infoke@navstevapapeza.sk,  +421 948 246 031, +421 948 246 032

Informácie pre dobrovoľníkov: dobrovolnicike@navstevapapeza.sk, +421 948 246 033

zdroj: ke-arcidieceza.sk